filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Berlinale
1959
http://www.berlinale.de
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie - Berlinale
Złoty Niedźwiedź
Najlepszy film
wygrane
Kuzyni
(1959)
Claude Chabrol
Udział w konkursie głównym
nominacje
Astero
(1959)
Dinos Dimopoulos
Diez fusiles esperan
(1959)
José Luis Sáenz de Heredia
Dorp aan de rivier
(1958)
Fons Rademakers
Flor de mayo
(1959)
Roberto Gavaldón
Gwiazdy w południe
(1959)
Marcel Ichac
Hassan wa Nayima
(1959)
Henry Barakat
Herren og hans tjenere
(1959)
Arne Skouen
Home Is the Hero
(1959)
Fielder Cook
Jak zdobyć męża
(1959)
Charles Walters
Jonggak
(1958)
Ju-nam Yang
Körkarlen
(1958)
Arne Mattsson
La Caída
(1959)
Leopoldo Torre Nilsson
Lupi nell'abisso
(1959)
Silvio Amadio
Meus Amores no Rio
(1959)
Carlos Hugo Christensen
Nagie słońce
(1958)
Miyoji Ieki
Nieletni świadek
(1959)
J. Lee Thompson
Panoptikum 59
(1959)
Walter Kolm-Veltée
Paryski włóczęga
(1959)
Gilles Grangier
Poeten og Lillemor
(1959)
Erik Balling
Radha and Krishna
(1959)
J.S. Bhownagary
Reszta jest milczeniem
(1959)
Helmut Käutner
Sagar Sangamey
(1959)
Debaki Bose
Sven Tuuva
(1958)
Edvin Laine
Telesme schekasté
(1958)
Syamak Yasami
That Kind of Woman
(1959)
Sidney Lumet
Ukryta forteca
(1958)
Akira Kurosawa
Un Uomo facile
(1958)
Paolo Heusch
Und das am Montagmorgen
(1959)
Luigi Comencini
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Białe pustkowia
(1958)
James Algar
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Prijs de zee
(1959)
Herman van der Horst
Srebrny Niedźwiedź
Najlepsza aktorka
wygrane
[Shirley MacLaine]
Shirley MacLaine
jako Meg Wheeler w filmie
Jak zdobyć męża
(1959)
Najlepszy aktor
wygrane
[Jean Gabin]
Jean Gabin
jako Joseph Hugues Guillaume w filmie
Paryski włóczęga
(1959)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Akira Kurosawa]
Akira Kurosawa
Ukryta forteca
(1958)
Nagroda specjalna dla filmu krótkometrażowego
wygrane
Hest på sommerferie
(1959)
Astrid Henning-Jensen
Najlepszy występ aktorski
wygrane
Nieletni świadek
(1959)
Hayley Mills
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Najlepszy film
wygrane
Ukryta forteca
(1958)
Akira Kurosawa
Młoda arystokratka, u boku generała, przewozi złoto przez tereny należące do wrogiego klanu. Towarzyszą im podejrzani chłopi, którzy chcą ukraść wartościowy ładunek.
Nagroda Młodych
Najlepszy film dla młodej widowni
wygrane
Nagie słońce
(1958)
Miyoji Ieki
Najlepszy film krótkometrażowy dla młodej widowni
wygrane
Anneaux d'or
(1959)
René Vautier
Wyróżnieni w roku 1959
Ukryta forteca
(
2/3
)
Jak zdobyć męża
(
1/2
)
Paryski włóczęga
(
1/2
)
Nagie słońce
(
1/2
)
Nieletni świadek
(
1/2
)
Kuzyni
(
1/1
)
Białe pustkowia
(
1/1
)
Hest på sommerferie
(
1/1
)
Anneaux d'or
(
1/1
)
Prijs de zee
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.