filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Cezary
2024
http://www.cesarducinema.com/
Francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej
Data wręczenia nagród:
23 lutego
Cezar
Najlepszy film
wygrane
Anatomia upadku
(2023)
Marie-Ange Luciani
,
Justine Triet
,
David Thion
Mężczyzna upada z wysokości i ginie. Czy jego żona jest za to odpowiedzialna?
nominacje
Chien de la casse
(2023)
Jean-Baptiste Durand
,
Anaïs Bertrand
Królestwo zwierząt
(2023)
Thomas Cailley
,
Pierre Guyard
Sprawa Goldmana
(2023)
Benjamin Elalouf
,
Cédric Kahn
Zawsze będę widzieć wasze twarze
(2023)
Jeanne Herry
,
Hugo Sélignac
,
Alain Attal
Najlepszy aktor
wygrane
[Arieh Worthalter]
Arieh Worthalter
jako Pierre Goldman w filmie
Sprawa Goldmana
(2023)
nominacje
Romain Duris
Królestwo zwierząt
(2023)
Benjamin Lavernhe
L'abbé Pierre – Une vie de combats
(2023)
Melvil Poupaud
Tylko my dwoje
(2023)
Raphaël Quenard
Yannick
(2023)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Sandra Hüller]
Sandra Hüller
jako Sandra Voyter w filmie
Anatomia upadku
(2023)
nominacje
Hafsia Herzi
Le Ravissement
(2023)
Marion Cotillard
Little Girl Blue
(2023)
Léa Drucker
Ostatnie lato
(2023)
Virginie Efira
Tylko my dwoje
(2023)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Swann Arlaud]
Swann Arlaud
jako Vincent Renzi w filmie
Anatomia upadku
(2023)
nominacje
Antoine Reinartz
Anatomia upadku
(2023)
Anthony Bajon
Chien de la casse
(2023)
Arthur Harari
Sprawa Goldmana
(2023)
Pio Marmaï
Yannick
(2023)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Adèle Exarchopoulos]
Adèle Exarchopoulos
jako Chloé Delarme w filmie
Zawsze będę widzieć wasze twarze
(2023)
nominacje
Galatéa Bellugi
Chien de la casse
(2023)
Leïla Bekhti
Zawsze będę widzieć wasze twarze
(2023)
Élodie Bouchez
Zawsze będę widzieć wasze twarze
(2023)
Miou-Miou
Zawsze będę widzieć wasze twarze
(2023)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Justine Triet]
Justine Triet
Anatomia upadku
(2023)
nominacje
Thomas Cailley
Królestwo zwierząt
(2023)
Catherine Breillat
Ostatnie lato
(2023)
Cédric Kahn
Sprawa Goldmana
(2023)
Jeanne Herry
Zawsze będę widzieć wasze twarze
(2023)
Najbardziej obiecująca aktorka
wygrane
[Ella Rumpf]
Ella Rumpf
jako Marguerite Hoffmann w filmie
Le théorème de Marguerite
(2023)
nominacje
Rebecca Marder
De grandes espérances
(2022)
Céleste Brunnquell
La fille de son père
(2023)
Suzanne Jouannet
La voie royale
(2023)
Kim Higelin
Le Consentement
(2023)
Najbardziej obiecujący aktor
wygrane
[Raphaël Quenard]
Raphaël Quenard
jako Antoine Miralès w filmie
Chien de la casse
(2023)
nominacje
Milo Machado Graner
Anatomia upadku
(2023)
Paul Kircher
Królestwo zwierząt
(2023)
Julien Frison
Le théorème de Marguerite
(2023)
Samuel Kircher
Ostatnie lato
(2023)
Najlepsza muzyka filmowa
wygrane
Królestwo zwierząt
(2023)
Andrea Laszlo De Simone
nominacje
Chien de la casse
(2023)
Delphine Malaussena
Disco Boy
(2023)
Vitalic
Trzej Muszkieterowie: Milady
(2023),
Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan
(2023)
Guillaume Roussel
Tylko my dwoje
(2023)
Gabriel Yared
Najlepsza scenografia
wygrane
Trzej Muszkieterowie: Milady
(2023)
,
Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan
(2023)
Stéphane Taillasson
nominacje
Anatomia upadku
(2023)
Emmanuelle Duplay
Bulion i inne namiętności
(2023)
Toma Baquéni
Kochanica króla Jeanne du Barry
(2023)
Angelo Zamparutti
Królestwo zwierząt
(2023)
Julia Lemaire
Najlepsze efekty specjalne
wygrane
Królestwo zwierząt
(2023)
nominacje
Kwaśny deszcz
(2023)
Robactwo
(2023)
Trzej Muszkieterowie: Milady
(2023),
Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan
(2023)
Zaczarowana góra
(2022)
Najlepsze kostiumy
wygrane
Królestwo zwierząt
(2023)
Ariane Daurat
nominacje
Bulion i inne namiętności
(2023)
Tran Nu Yên-Khê
Kochanica króla Jeanne du Barry
(2023)
Jürgen Doering
Moja zbrodnia
(2023)
Pascaline Chavanne
Trzej Muszkieterowie: Milady
(2023),
Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan
(2023)
Thierry Delettre
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Królestwo zwierząt
(2023)
David Cailley
nominacje
Anatomia upadku
(2023)
Simon Beaufils
Bulion i inne namiętności
(2023)
Jonathan Ricquebourg
Sprawa Goldmana
(2023)
Patrick Ghiringhelli
Trzej Muszkieterowie: Milady
(2023),
Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan
(2023)
Nicolas Bolduc
Najlepszy animowany film krótkometrażowy
wygrane
Été 96
(2023)
Thibault de Gantès
,
Ninon Chapuis
,
Simon Ingelaere
,
Mathilde Bédouet
,
Lucas Le Postec
nominacje
Drôles d'oiseaux
(2022)
Charlie Belin
,
Jean-Stéphane Michaux
,
Virginie Giachino
La forêt de mademoiselle Tang
(2023)
Sébastien Onomo
,
Denis Do
Najlepszy dokumentalny film krótkometrażowy
wygrane
La mécanique des fluides
(2022)
Gala Hernández López
nominacje
L'acteur
(2023)
Hugo David
,
Raphaël Quenard
,
Anaïs Bertrand
L'effet de mes rides
(2022)
Claude Delafosse
,
Yves Bouveret
Najlepszy dźwięk
wygrane
Królestwo zwierząt
(2023)
Niels Barletta
,
Raphael Sohier
,
Fabrice Osinski
,
Matthieu Fichet
nominacje
Anatomia upadku
(2023)
Fanny Martin
,
Jeanne Delplancq
,
Olivier Goinard
,
Julien Sicart
Sprawa Goldmana
(2023)
Erwan Kerzanet
,
Sylvain Malbrant
,
Olivier Guillaume
Trzej Muszkieterowie: Milady
(2023),
Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan
(2023)
Niels Barletta
,
Cyril Holtz
,
Gwennolé Le Borgne
,
David Rit
,
Olivier Touche
Zawsze będę widzieć wasze twarze
(2023)
Loïc Prian
,
Guadalupe Cassius
,
Rémi Daru
,
Marc Doisne
Najlepszy fikcyjny film krótkometrażowy
wygrane
L'attente
(2022)
Alice Douard
nominacje
Boléro
(2023)
Margaux Lorier
,
Nans Laborde-Jourdàa
Milczący
(2022)
Thomas Guentch
,
Basile Vuillemin
Rapide
(2022)
Anne Luthaud
,
Paul Rigoux
Najlepszy film animowany
wygrane
Kurczak dla Lindy!
(2023)
Chiara Malta
,
Sébastien Laudenbach
,
Emmanuel-Alain Raynal
,
Pierre Baussaron
,
Marc Irmer
Paulette czuje się winna po niesprawiedliwym ukaraniu córki i postanawia upiec dla niej kurczaka z papryką.
nominacje
Mars Express. Świat, który nadejdzie
(2023)
Jérémie Périn
,
Didier Creste
Zakaz wstępu dla psów i Włochów
(2022)
Mathieu Courtois
,
Alexandre Cornu
,
Alain Ughetto
,
Jean-François Le Corre
Najlepszy film debiutancki
wygrane
Chien de la casse
(2023)
Jean-Baptiste Durand
,
Anaïs Bertrand
nominacje
Bernadette
(2023)
Antoine Rein
,
Léa Domenach
,
Fabrice Goldstein
Le Ravissement
(2023)
Iris Kaltenbäck
,
Thierry de Clermont-Tonnerre
,
Alice Bloch-Robin
Robactwo
(2023)
Harry Tordjman
,
Sébastien Vanícek
Vincent musi umrzeć
(2023)
Stéphan Castang
,
Claire Bonnefoy
,
Thierry Lounas
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Cztery córki
(2023)
Nadim Cheikhrouha
,
Kaouther Ben Hania
Olfa samotnie wychowuje cztery córki. Kiedy dwie najstarsze z nich znikają, z pomocą przychodzi pewien filmowiec, który ma dość oryginalny pomysł.
nominacje
Adamant
(2023)
Gilles Sacuto
,
Céline Loiseau
,
Nicolas Philibert
,
Miléna Poylo
Atlantic Bar
(2022)
Fanny Molins
,
Chloé Servel
,
Nicolas Tiry
Little Girl Blue
(2023)
Laetitia Gonzalez
,
Mona Achache
,
Yaël Fogiel
Notre corps
(2023)
Claire Simon
,
Kristina Larsen
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Natura miłości
(2023)
Monia Chokri
nominacje
Opadające liście
(2023)
Aki Kaurismäki
Oppenheimer
(2023)
Christopher Nolan
Perfect Days
(2023)
Wim Wenders
Porwany
(2023)
Marco Bellocchio
Najlepszy montaż
wygrane
Anatomia upadku
(2023)
Laurent Sénéchal
Mężczyzna upada z wysokości i ginie. Czy jego żona jest za to odpowiedzialna?
nominacje
Królestwo zwierząt
(2023)
Lilian Corbeille
Little Girl Blue
(2023)
Valérie Loiseleux
Sprawa Goldmana
(2023)
Yann Dedet
Zawsze będę widzieć wasze twarze
(2023)
Francis Vesin
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Tylko my dwoje
(2023)
Valérie Donzelli
,
Audrey Diwan
nominacje
Le Consentement
(2023)
Vanessa Filho
Ostatnie lato
(2023)
Catherine Breillat
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Anatomia upadku
(2023)
Justine Triet
,
Arthur Harari
Mężczyzna upada z wysokości i ginie. Czy jego żona jest za to odpowiedzialna?
nominacje
Chien de la casse
(2023)
Jean-Baptiste Durand
Królestwo zwierząt
(2023)
Thomas Cailley
,
Pauline Munier
Sprawa Goldmana
(2023)
Nathalie Hertzberg
,
Cédric Kahn
Zawsze będę widzieć wasze twarze
(2023)
Jeanne Herry
newsy
zobacz wszystkie
Francuskie Oscary wręczone
Wyróżnieni w roku 2024
Anatomia upadku
(
6/11
)
Królestwo zwierząt
(
5/12
)
Chien de la casse
(
2/7
)
Zawsze będę widzieć wasze twarze
(
1/9
)
Sprawa Goldmana
(
1/8
)
Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan
(
1/6
)
Trzej Muszkieterowie: Milady
(
1/6
)
Tylko my dwoje
(
1/4
)
Le théorème de Marguerite
(
1/2
)
Cztery córki
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.