filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1977
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Upstairs, Downstairs
(1971)
Losy rodziny Bellamych i ich służących mieszkających w rezydencji przy londyńskim Eaton Place.
nominacje
Family
(1976)
Police Story
(1973)
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Mary Tyler Moore
(1970)
nominacje
All in the Family
(1971)
Barney Miller
(1974)
M*A*S*H
(1972)
Muppety
(1976)
The Bob Newhart Show
(1972)
Najlepszy film telewizyjny
wygrane
Sybil
(1976)
Philip Capice
,
Peter Dunne
,
Jacqueline Babbin
nominacje
Atak na Entebbe
(1976)
Edgar J. Scherick
,
Daniel H. Blatt
Harry S. Truman: Plain Speaking
(1976)
David Susskind
Najlepszy miniserial
wygrane
Korzenie
(1977)
Afrykańczyk Kunta Kinte zostaje porwany z rodzinnej wioski i sprzedany amerykańskim plantatorom jako niewolnik.
nominacje
Arthur Hailey's the Moneychangers
(1976)
Captains and the Kings
(1976)
Madame Bovary
(1975)
The Adams Chronicles
(1976)
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
wygrane
[James Garner]
James Garner
jako Jim Rockford w serialu
The Rockford Files
(1974)
nominacje
Robert Blake
Baretta
(1975)
Richard Jordan
Captains and the Kings
(1976)
Peter Falk
Columbo
(1968)
Jack Klugman
Quincy M.E.
(1976)
Karl Malden
Ulice San Francisco
(1972)
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
wygrane
[Lindsay Wagner]
Lindsay Wagner
jako Jaime Sommers w serialu
The Bionic Woman
(1976)
nominacje
Kate Jackson
Aniołki Charliego
(1976)
Jane Seymour
Captains and the Kings
(1976)
Sada Thompson
Family
(1976)
Angie Dickinson
Sierżant Anderson
(1974)
Julie Harris
The Last of Mrs. Lincoln
(1976)
Michael Learned
The Waltons
(1972)
Najlepszy aktor w serialu komediowym
wygrane
[Carroll O'Connor]
Carroll O'Connor
jako Archie Bunker w serialu
All in the Family
(1971)
nominacje
Hal Linden
Barney Miller
(1974)
Jack Albertson
Chico and the Man
(1974)
Henry Winkler
Happy Days
(1974)
Alan Alda
M*A*S*H
(1972)
Najlepsza aktorka w serialu komediowym
wygrane
[Bea Arthur]
Bea Arthur
jako Maude Findlay w serialu
Maude
(1972)
nominacje
Jean Stapleton
All in the Family
(1971)
Mary Tyler Moore
Mary Tyler Moore
(1970)
Valerie Harper
Rhoda
(1974)
Suzanne Pleshette
The Bob Newhart Show
(1972)
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Ed Flanders]
Ed Flanders
jako Harry S. Truman w filmie
Harry S. Truman: Plain Speaking
(1976)
nominacje
Stanley Baker
How Green Was My Valley
(1975)
Steven Keats
Siódma Aleja
(1977)
Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Sally Field]
Sally Field
jako Sybil Dorsett w filmie
Sybil
(1976)
nominacje
Susan Flannery
Arthur Hailey's the Moneychangers
(1976)
Eva Marie Saint
Jak zdobywano Dziki Zachód
(1976)
Susan Clark
Ostatni lot
(1976)
Dori Brenner
Siódma Aleja
(1977)
Joanne Woodward
Sybil
(1976)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
wygrane
[Kristy McNichol]
Kristy McNichol
jako Letitia 'Buddy' Lawrence w serialu
Family
(1976)
nominacje
Lee Meriwether
Barnaby Jones
(1973)
Meredith Baxter
Family
(1976)
Ellen Corby
The Waltons
(1972)
Jacqueline Tong
Upstairs, Downstairs
(1971)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
wygrane
[Gary Frank]
Gary Frank
jako Willie Lawrence w serialu
Family
(1976)
nominacje
David Doyle
Aniołki Charliego
(1976)
Tom Ewell
Baretta
(1975)
Charles Durning
Captains and the Kings
(1976)
Will Geer
The Waltons
(1972)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
nominacje
Loretta Swit
M*A*S*H
(1972)
Georgia Engel
Mary Tyler Moore
(1970)
Betty White
Mary Tyler Moore
(1970)
Julie Kavner
Rhoda
(1974)
Nancy Walker
Rhoda
(1974)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
wygrane
[Gary Burghoff]
Gary Burghoff
jako Kapral Walter Eugene "Radar" O' Reilly w serialu
M*A*S*H
(1972)
nominacje
Abe Vigoda
Barney Miller
(1974)
Harry Morgan
M*A*S*H
(1972)
Edward Asner
Mary Tyler Moore
(1970)
Ted Knight
Mary Tyler Moore
(1970)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Diana Hyland]
Diana Hyland
jako Mickey Lubitch w filmie
Chłopiec w plastikowej bańce
(1976)
nominacje
Rosemary Murphy
Eleanor i Franklin w Białym Domu
(1977)
Susan Oliver
Ostatni lot
(1976)
Ruth Gordon
Wielki Houdini
(1976)
Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Martin Balsam
Atak na Entebbe
(1976)
Yaphet Kotto
Atak na Entebbe
(1976)
Mark Harmon
Eleanor i Franklin w Białym Domu
(1977)
Walter McGinn
Eleanor i Franklin w Białym Domu
(1977)
Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Eleanor i Franklin w Białym Domu
(1977)
Ken Chase, Joe DiBella
nominacje
Harry S. Truman: Plain Speaking
(1976)
Dick Smith (II)
Piękna i bestia
(1976)
Del Acevedo, John Chambers, Daniel C. Striepeke
The Million Dollar Rip-Off
(1976)
Michael Westmore (I), Edwin Butterworth i Charles H. Schram
Najlepsza czołówka
wygrane
The Bell Telephone Jubilee
(1976)
Najlepsza muzyka w miniserialu lub filmie telewizyjnym (dramatyczna)
nominacje
Atak na Entebbe
(1976)
David Shire
Eleanor i Franklin w Białym Domu
(1977)
John Barry
Helter Skelter
(1976)
Billy Goldenberg
Minstrel Man
(1977)
Fred Karlin
Najlepsza muzyka w serialu (dramatyczna)
wygrane
Korzenie
(1977)
Gerald Fried
,
Quincy Jones
za część 1
Afrykańczyk Kunta Kinte zostaje porwany z rodzinnej wioski i sprzedany amerykańskim plantatorom jako niewolnik.
nominacje
Bronk
(1975)
Jack Urbont
za odcinek "The Vigilante"
Captains and the Kings
(1976)
Elmer Bernstein
za odcinek ósmy
Korzenie
(1977)
Gerald Fried
za część 8
Police Story
(1973)
Dick DeBenedictis
za odcinek "Monster Manor"
Najlepsza reżyseria miniserialu lub filmu telewizyjnego
wygrane
Eleanor i Franklin w Białym Domu
(1977)
Daniel Petrie
nominacje
Atak na Entebbe
(1976)
Irvin Kershner
prezentowany w ramach serialu "The Big Event"
Helter Skelter
(1976)
Tom Gries
Judge Horton and the Scottsboro Boys
(1976)
Fielder Cook
World of Magic
(1976)
Walter C. Miller
Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego
wygrane
Korzenie
(1977)
David Greene
za część pierwszą
Afrykańczyk Kunta Kinte zostaje porwany z rodzinnej wioski i sprzedany amerykańskim plantatorom jako niewolnik.
nominacje
Korzenie
(1977)
Marvin J. Chomsky
za część trzecią
Korzenie
(1977)
John Erman
za część drugą
Korzenie
(1977)
Gilbert Moses
za część szóstą
The Adams Chronicles
(1976)
Fred Coe
za odcinek "John Quincy Adams: President"
Najlepsza reżyseria serialu komediowego
wygrane
M*A*S*H
(1972)
Alan Alda
za odcinek "Dear Sigmund"
W czasie koreańskiej wojny amerykańscy lekarze polowego szpitala radzą sobie ze żmudną codziennością.
nominacje
All in the Family
(1971)
Paul Bogart
za odcinek "The Draft Dodger"
M*A*S*H
(1972)
Joan Darling
za odcinek "The Nurses"
M*A*S*H
(1972)
Alan Rafkin
za odcinek "Lt. Radar O'Reilly"
Mary Tyler Moore
(1970)
Jay Sandrich
za odcinek "The Last Show"
Van Dyke and Company
(1976)
John Moffitt
Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Eleanor i Franklin w Białym Domu
(1977)
Anne D. McCulley
,
Jan Scott
nominacje
Fish
(1977)
Thomas Azzari
za odcinek "The Really Longest Day"
Ostatni lot
(1976)
William H. Tuntke
,
Richard Friedman
Najlepsze kostiumy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Eleanor i Franklin w Białym Domu
(1977)
Joe I. Tompkins
nominacje
Człowiek w żelaznej masce
(1977)
Olga Lehmann
Najlepsze osiągnięcie w kierownictwie artystycznym lub scenografii - program dramatyczny, film telewizyjny, program specjalny lub odcinek serialu
wygrane
Saga rodu Palliserów
(1974)
Tim Harvey
Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Arthur Hailey's the Moneychangers
(1976)
Joseph F. Biroc
Eleanor i Franklin w Białym Domu
(1977)
James Crabe
Once an Eagle
(1976)
J.J. Jones
Sybil
(1976)
Mario Tosi
Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery
wygrane
Captains and the Kings
(1976)
Ric Waite
za część I.
Najlepszy montaż dźwięku w serialu
nominacje
Aniołki Charliego
(1976)
Richard Corrigan
,
William L. Stevenson
,
Jerry Rosenthal
za odcinek "The Mexican Connection"
Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery
nominacje
Helter Skelter
(1976)
Byron 'Buzz' Brandt
,
Bud S. Isaacs
Najlepszy muzyczny motyw przewodni
nominacje
Jak zdobywano Dziki Zachód
(1976)
Jerrold Immel
Najlepszy scenariusz miniserialu lub filmu telewizyjnego
nominacje
Eleanor i Franklin w Białym Domu
(1977)
James Costigan
Najlepszy scenariusz miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego
wygrane
Sybil
(1976)
Stewart Stern
nominacje
Zwycięstwo nad Entebbe
(1976)
Ernest Kinoy
Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego
wygrane
Korzenie
(1977)
Ernest Kinoy
,
William Blinn
za część drugą
Afrykańczyk Kunta Kinte zostaje porwany z rodzinnej wioski i sprzedany amerykańskim plantatorom jako niewolnik.
nominacje
Korzenie
(1977)
James Lee
za część piątą
Korzenie
(1977)
M. Charles Cohen
za część ósmą
Najlepszy scenariusz serialu komediowego
wygrane
Mary Tyler Moore
(1970)
Bob Ellison
,
David Lloyd
,
Stan Daniels
,
James L. Brooks
,
Ed. Weinberger
,
Allan Burns
za odcinek "The Last Show"
nominacje
Barney Miller
(1974)
Tony Sheehan
,
Danny Arnold
za odcinek "Quarantine", część 2
M*A*S*H
(1972)
Alan Alda
za odcinek "Dear Sigmund"
Mary Tyler Moore
(1970)
Earl Pomerantz
za odcinek "Ted's Change of Heart"
Mary Tyler Moore
(1970)
David Lloyd
za odcinek "Mary Midwife"
Muppety
(1976)
Marc London
,
Jack Burns
,
Jim Henson
,
Jerry Juhl
Van Dyke and Company
(1976)
Mitch Markowitz
,
Garry Ferrier
,
Allan Blye
,
Pat Proft
,
Tom McLoughlin
,
Aubrey Tadman
,
Don Novello
,
Ken Finkleman
,
Mickey Rose
,
George Burditt
,
Bob Einstein
,
Leonard Ripps
,
Dick Van Dyke
,
Paul Wayne
Wyróżnieni w roku 1977
Eleanor i Franklin w Białym Domu
(
4/10
)
Korzenie
(
4/10
)
Sybil
(
3/5
)
Mary Tyler Moore
(
2/10
)
M*A*S*H
(
2/9
)
Family
(
2/5
)
Captains and the Kings
(
1/6
)
All in the Family
(
1/4
)
Harry S. Truman: Plain Speaking
(
1/3
)
Upstairs, Downstairs
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.